Gmina Kunice

Gospodarka odpadami Nowe prawo odpadowe

Akcyjna zbiórka odpadów - marzec 2018


W dniach 13-15 i 26-27 marca 2018 odbędzie się zbiórka akcyjna odpadów. 
Do pobrania:
ZałącznikRozmiar załącznika
Pobierz załącznikHarmonogram - marzec 2018201 kB

Zbiórka choinek - styczeń/luty 2018 r.

Zbiórka choinek odbędzie się wraz z ostatnią w styczniu zbiórką odpadów biodegradowalnych:

  • dnia 29 stycznia 2018r. - Ziemnice, Grzybiany, Rosochata, Piotrówek
  • dnia 30 stycznia 2018r. - Szczytniki nad Kaczawą, Miłogostowice, Pątnów Legnicki, Bieniowice
  • dnia 31 stycznia 2018r. - Szczytniki Małe, Spalona, Górna, Jaśkowice Legnickie
  • 1 lutego 2018r. - Kunice

Worki na szkło, papier i makulaturę

Od 1 stycznia 2018r. zaczęliśmy dostarczać worki na szkło, papier i makulaturę. Segregujemy także popiół z palenisk domowych, który jest odbierany osobno w workach. Worki dostarcza firma zajmująca się odbiorem śmieci z Państwa nieruchomości. Przy każdym odbiorze worki zostaną zastąpione kolejnymi.
Zapraszamy także do Urzędu Gmina Kunice po odbiór osobisty.

Worki na szkło, papier i makulaturę

Informacja w zakresie zmian w odbiorze odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych od 2018r.

Do pobrania:
ZałącznikRozmiar załącznika
Pobierz załącznikInformacja763 kB

Harmonogram odbioru odpadów z nieruchomości zamieszkałych obowiązujący od 1 stycznia 2018r.

Do pobrania:
ZałącznikRozmiar załącznika
Pobierz załącznikHarmonogram odbioru odpadów180 kB

Przekazywanie wystudzonego popiołuNa dobre zaczął się sezon grzewczy w naszej gminie. Przypominamy, że mieszkańcy mają możliwość przekazywania wystudzonego popiołu osobno w specjalnych workach.
Wspomniane worki można otrzymać od załogi śmieciarki (także przez pozostawienie kartki o zapotrzebowaniu na pojemniku lub w innym widocznym miejscu dla firmy odbierającej śmieci), u sołtysów poszczególnych miejscowości oraz w siedzibie Urzędu Gminy w Kunicach. Osobne zbieranie popiołu w workach jest praktyczne z tego względu, że pojemnik na odpady zmieszane oraz śmieciarki nie ulegają zanieczyszczeniu. Prosimy pamiętać o tym, żeby popiół zawsze był zimny przed wystawieniem do odbioru.

Informacja


Z uwagi na zgłoszoną awarię pojazdu odbierającego odpady biodegradowalne przez firmę obsługującą Gminę, w bieżącym tygodniu nastąpią 1-2 dniowe przesunięcia na poszczególnych rejonach. Za zaistniałą sytuację przepraszamy.

Informacja o terminie planowanego mycia i dezynfekcji pojemników

Informacja o terminie planowanego mycia i dezynfekcji pojemników

Termin realizacji usługiRodzaj pojemników
28.08.2017 – 1.09.2017 Pojemniki na odpady zmieszane
28.08.2017 – 30.09.2017 Pojemniki na odpady biodegradowalne
21.08.2017 – 24.08.2017 Pojemniki na odpady selektywne

Obwieszczenie o naborze wniosków o dofinansowania zadań z zakresu usuwania, transportu i utylizacji wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Kunice w 2017r.

Do pobrania:
ZałącznikRozmiar załącznika
Pobierz załącznikObwieszczenie393 kB

Poziomy recyklingu 2017

Do pobrania:
ZałącznikRozmiar załącznika
Pobierz załącznikPoziomy recyklingu 2017125 kB

Obwieszczenie o naborze wniosków o dofinansowanie zadań z zakresu usuwania, transportu i utylizacji wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Kunice w 2017r.

Do pobrania:
ZałącznikRozmiar załącznika
Pobierz załącznikObwieszczenie388 kB

Akcyjna zbiórka odpadów KWIECIEŃ 2017

Do pobrania:
ZałącznikRozmiar załącznika
Pobierz załącznikAkcyjna zbiórka KWIECIEŃ 2017493 kB

Zmiana harmonogramu odbioru śmieci z terenu gminy KuniceInformujemy, że od lutego 2017 zmianie ulega harmonogram odbioru śmieci z terenu gminy Kunice. Zmianie ulegają terminy odbioru bioodpadów - pojemnik brązowy oraz zostaje wprowadzona nowa frakcja - popioły z palenisk domowych. Pozostałe terminy dotyczące odpadów zmieszanych (niesegregowanych - pojemnik czarny, grafitowy, szary) oraz segregowanych (pojemnik żółty) nie ulegają zmianie.

W wersji pilotażowej popiół będzie odbierany z worków, które dostarczy firma świadcząca usługę odbioru śmieci. Zapotrzebowanie na worki proszę zgłaszać bezpośrednio do firmy tel. 774330682 lub gminy tel. 768575322 wew. 49, pracownikom odbierającym śmieci lub w inny dostępny sposób.

Nowy harmonogram do pobrania poniżej.


Do pobrania:
ZałącznikRozmiar załącznika
Pobierz załącznikHarmonogram od lutego 2017r.170 kB

Obwieszczenie o naborze wniosków o dofinansowanie zadań z zakresu usuwania, transportu i utylizacji wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Kunice w 2017r.

Do pobrania:
ZałącznikRozmiar załącznika
Pobierz załącznikObwieszczenie394 kB

Zbiórka choinekInformujemy, że 4 lutego (w sobotę) na terenie gminy Kunice odbędzie się zbiórka niepotrzebnych choinek.
Zbiórka odbędzie się bezpośrednio z nieruchomości zamieszkałych, tj. z posesji budynków jednorodzinnych oraz z budynków wielorodzinnych.
Choinki należy wystawić danego dnia do godziny 7.00
W przypadku dodatkowych informacji, zgłoszenia swojej nieruchomości do odbioru, proszę dzwonić bezpośrednio na infolinię firmy Komunalnik Sp. z o.o. numer telefonu: 
77/43 30 682.

Informacja


Informujemy, że firma świadcząca usługę odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości tj. Komunalnik Sp. z o.o. mająca siedzibę przy ul. Św. Jerzego 1a, 50-518 Wrocław O/Nysa, ul. Morcinka 66e, 48-303 Nysa uruchomiła infolinię dla mieszkańców w sprawie informacji o aktualnym harmonogramie odbioru śmieci, zasad segregacji, reklamacji dotyczących odbioru oraz innym informacji.
Numer na infolinię – 77 433 06 82.
W powyższych sprawach prosimy kontaktować się bezpośrednio z firmą Komunalnik Sp. z o.o.

Informacja w zakresie pojemników do gromadzenia odpadów

Informujemy, że dotychczasowa firma świadcząca usługę odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych tj. REMONDIS Legnica Sp. z o.o. mająca siedzibę przy ul. Legnickiej 14, 59-216 Kunice, w dniach 30 i 31 grudnia tj. piątek oraz sobota będzie zbierała pojemniki dostawione w 2016r. Nowa firma tj. Komunalnik Sp. z o.o. mająca siedzibę przy ul. Św. Jerzego 1a, 50-518 Wrocław O/Nysa, ul. Morcinka 66e 48-303 Nysa rozpocznie usługę odbioru odpadów od stycznia 2017r. i dostarczy w zamian brakujące pojemniki.

Dotyczy to wyłącznie niektórych z nieruchomości, w związku z tym w przypadku wątpliwości czy Państwa pojemniki będą zbierane prosimy o kontakt z Urzędem – tel. 76 8575322 wew. 49

EcoHarmonogram w Gminie Kunice


Gmina Kunice została dodana do systemu EcoHarmonogram. Mogą Państwo ściągnąć aplikację EcoHarmonogram i znaleźć harmonogram wywozu odpadów dla każdej miejscowości w gminie Kunice.
Dzięki Eco Harmonogram, mieszkańcy mają możliwość ściągnięcia darmowej aplikacji mobilnej, która automatycznie pobiera harmonogram dla wprowadzonego adresu posesji a następnie przypomina o nadchodzących terminach wywozu.

Aplikacja Eco Harmonogram jest dostępna nieodpłatnie (za darmo) do ściągnięcia w sklepach AppStore, Google Play oraz Windows Phone Store. Każdy może w prosty sposób zainstalować ją na swoim urządzeniu działającym w oparciu o systemy iOS, Android lub Windows Phone 8.

HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW obowiązujący do czerwca 2017

Do pobrania:
ZałącznikRozmiar załącznika
Pobierz załącznikharmonogram - I półrocze 2017144 kB

Firma świadcząca usługę odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Kunice.

Szanowni Państwo

Informujemy, że od dnia 1 stycznia 2017r. odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Kunice realizować będzie firma P.H.U. Komunalnik Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ulicy Św. Jerzego 1A, 50-518 Wrocław. Infolinia dla mieszkańców Gminy Kunice - tel. 77 433 06 82

Podkategorie